امین ابرهیمی دهکردی، مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در جمع منتخبین جایزه جهانی تهران

۲۳ دی ۱۳۹۴ | ۰۳:۳۰ کد : ۹۹۹۱ رویدادهای واحد
تعداد بازدید:۱۴۳۰
امین ابراهیمی دهکردی، پژوهشگر دکترای شهرسازی و عضو انجمن مفاخر معماری ایران، مدرس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب که پیش از این با کتاب «توسعه درونی و میان افزا» موفق به کسب جایزه نویسنده تقدیر شده در جشنواره کتاب سال ایران (1393) و رتبه ویژه مسابقه دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی دکتر مزینی (1394) شده بود، در هشتمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری و دومین کنفرانس علمی مدیریت شهری (جایزه جهانی تهران) از میان 994 کتاب تخصصی داخلی و خارجی، در جمع منتخبین قرار گرفت.

  امین ابراهیمی دهکردی، پژوهشگر دکترای شهرسازی و عضو انجمن مفاخر معماری ایران، مدرس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب که پیش از این با کتاب «توسعه درونی و میان افزا» موفق به کسب جایزه نویسنده تقدیر شده در جشنواره کتاب سال ایران (1393) و رتبه ویژه مسابقه دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی دکتر مزینی (1394) شده بود، در هشتمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری و دومین کنفرانس علمی مدیریت شهری (جایزه جهانی تهران) از میان 994 کتاب تخصصی  داخلی و خارجی، در جمع منتخبین قرار گرفت.

مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران این جشنواره را با حضور پژوهشگران، دانشگاهیان، مراکز علمی و تحقیقاتی داخلی و بین‌المللی و شهرداری‌های کلان‌شهر‌ها، 22 و 23 آذر ماه سال جاری با حضور کشورهای ترکیه، هند، آلمان، فرانسه، روسیه، بولیوی، استرالیا و ژاپن در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه امیرکبیر برگزار نمود. انتخاب آثار در 5 قالب طرح مطالعاتی و پژوهشی، کتاب، مقاله، پایان نامه و طرح های پیشنهادی مطالعاتی بود. تعداد آثار علمی رسیده به دبیرخانه جشنواره 6 هزار و 408 اثر بود که ناظر بر رشد 2 برابری نسبت به دوره هفتم و 3 برابری نسبت به دوره ششم می باشد.

 

امین ابراهیمی در مورد این اثر گفت : پس از گذشت 2 سال از انتشار این کتاب که توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت، توجه بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران قرار گرفته و حتی در برخی واحدهای دانشگاهی در مقطع دکترای شهرسازی این کتاب را مورد استفاده قرار داده اند که نشان از موفقیت این اثر است. موضوع توسعه درونی به عنوان یکی از اولویت های امروز شهرسازی ایران می باشد که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است، گام اول در جهت نیل به اهداف آن آشنایی با ادبیات موضوع و استفاده از تجربیات دیگر کشورهاست، به منظور ادامه ی این فرایند و پس از چاپ کتاب توسعه درونی، با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب کتابی تحت عنوان «محرک های توسعه شهری» تالیف شده است که پس از گذشت 1 سال در مراحل پایان ارزیابی قرار دارد که امیدوارم با همکاری امور پژوهشی دانشگاه چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد. وی در پایان اشاره کرد، در سفر اخیر خود به چندین دانشگاه سئول فرصت های همکاری پژوهشی در زمینه های تخصصی را بررسی کردم و امیدوارم در سال آینده و با حمایت دانشگاه بستر همکاری های بین المللی فراهم گردد.


 

 


نظر شما :