دیدار صمیمانه اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با دکتر میرزاده/مطالبات دانشگاهیان از رییس دانشگاه

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۰۳:۳۰ کد : ۹۴۷۱ اخبار سایر واحد ها
تعداد بازدید:۱۶۱
نشست صمیمانه روسای واحدها و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل عصر دیروز با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
<?xml encoding="UTF-8">
 


نشست صمیمانه روسای واحدها و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل عصر دیروز با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزاش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده که برای شرکت در هشتمین جلسه هیات امنای استان اردبیل به این استان سفر کرده بود در جریان این سفر با روسای واحدها و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد.

دکتر میرزاده: استان اردبیل خواستگاه تشیع است

دکتر میرزاده در این جلسه با ابراز خوشحالی از سفر به استان اردبیل، گفت: این جامعیت و وحدتی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد بخاطر وجود مهر اهل بیت در دل مرد ایران است و این تشیع است که باعث دوام این کشور در طول تاریخ شده است و استان اردبیل خواستگاه این تشیع است.

وی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی با صلابت مقام معظم رهبری و وحدتی که بین جامعه ما بخاطر همین تشیع شکل گرفته سنگر بان و حافظ واقعی ارزش های اسلامی و اسلام ناب محمدی در جهان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در سایه وحدت ناشی از تشیع و اسلام، صلابت رهبری، تدبیر دولت تدبیر و امید، دانش هسته ای و مدیریت خوب تیم مذاکره کننده اکنون پرچم ایران در کنار پرچم کشورهای قدرتمند دنیا قرار گرفته و آنها به خاطر دارایی های علمی، فرهنگی و مذهبی کشور ما با ایران پای میز مذاکره نشستند.

دانشگاه آزاد اسلامی یک موجودیت عزیز، با عزت و موثر در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران است

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک موجودیت عزیز، با عزت و موثر در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران است، اظهار داشت: این دانشگاه یک دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی و طرح بی نظیری است که با پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی و تایید و حمایت امام راحل و حضور بزرگان نظام مانند مقام معظم رهبری تاسیس شد.

باید برنامه ها به گونه ای باشد که پرچم علمی، فناوری و کارآفرینی در دانشگاه بالا رود

دکتر میرزاده تاکید کرد: باید در دانشگاه آزاد اسلامی با روش ها و منش ها کاری کنیم دانشگاه به توسعه کیفی دست پیدا کند و پرچم علمی، فناوری و کارآفرینی در دانشگاه بالا رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر 70هزار عضو هیأت علمی تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می کنند، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با 35هزار نفر از اساتید دانشگاههای دولتی همکاری می کند که این مزیت بزرگ و منحصر به فرد دانشگاه آزاد اسلامی است.

میرزاده با اشاره به سامانه آزمایشگاه های همکار دانشگاه آزاد اسلامی (ساها) گفت: در این سامانه حدود 7400 آزمایشگاه و 3600 کارگاه در سطح ساها به صورت تجمیعی وهم افزایی به عنوان یک آزمایشگاه ملی (طرح ساها) با هم همکاری دارند و یک شبکه ملی را فراهم می کنند که به همه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و حتی دانشگاههای دولتی اجازه می دهد که از خدمات این سامانه استفاده کنند.

وی افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی طرح ساها در کنار 70 هزار عضو هیات علمی و 20 میلیون متر مربع فضای آموزشی مسقف و غیر مسقف یک سرمایه جهانی برای تولید جهانی علم و کارآفرینی ایجاد کرده است.

دکتر میرزاده در خصوص خواسته ها و پیشنهادات کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خاطر نشان کرد، تمام سعی ما این است که برای خواسته های شما راه حل پیدا کنیم.

وی در پایان به مصوبات جلسه هیات امنای استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این جلسه تصمیمات خوبی برای استان گرفته شد که انشاء الله بزودی به مرحله اجرا درآید.مطالبات کارکنان، دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل

در ادامه جلسه منتخبین کارکنان، دانشجویان و اساتید استان اردبیل و به بیان مطالبات خود پرداختند.

غلامحسین غاربی به عنوان منتخب کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به مطالبات کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از جمله درخواست تسهیل تبدیل وضعیت کارکنان به هیات علمی، بازنشستگی پیش از موعد به جای بازخرید، واگذاری بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی، امکان حضور کارکنان در هیات مدیره شرکت دانش بنیان، پرداخت سختی کار برای کارکنان آزمایشگاه ها و کارگاه ها و پرداخت تسهیلات به ایثارگران همانند ادارات دولتی و ... اشاره کرد.

دکتر بهاری نماینده استادان نیز پس از قرائت شعری خواستار تسریع در روند جذب هیات علمی، ارتقای هیات علمی و اهتمام به کمیت و کیفیت همزمان در آموزش شد.

وی همچنین خواستار راه اندازی دوره های تخصصی در واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شد.

بهاری از دکتر میرزاده و اعضای هیات امنای استان بابت تصویب تفاهم نامه با وزارت بهداشت برای راه ندازی بیمارستان تشکر کرد. ادامه روند پرداخت وام به اعضای هیات علمی از دیگر خواسته های این استاد دانشگاه بود.

قدیمی دانشجوی دکتری رشته مهندسی برق به عنوان نماینده دانشجویان نخبه با ارائه رزومه مختصری از وضعیت خود خواستار ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان نخبه برای تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی شد.

وی همچنین خواستار فراهم شدن امکان ارائه فرصت مطالعاتی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کشورهای خارجی برای تدوین بهتر پایان نامه ها شد.

قدیمی با بیان اینکه در حال حاضر صرفا امکان شرکت در همایش های بین المللی وجود دارد، گفت: این امر برای رشد علمی دانشجویان کافی نیست و باید امکانی فراهم شود که طرح های پژوهشی از سوی دانشجویان مطرح شود.

وی همچنین پیشنهاد داد دانشگاه آزاد اسلامی به مکاتبات و مذاکرات خود با نشریات پزشکی علمی بین المللی ادامه دهد تا نشریات ISI مشترک بین المللی با دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس گردد.

تدوین آیین نامه لازم برای حمایت از اختراع های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر خواسته های این دانشجوی دانشگاه بود.

پورزاهدان نماینده تشکل های دانشجویی و بسیج دانشجویی با بیان اینکه مدیران دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل رویه اعتدال و تعامل را با تشکل های دانشجویی داشته اند، از زحمات آنها تشکر و قدردانی کرد.

وی خواستار عدم تبعیض بین تشکل های دانشجویی از جناح های مختلف شد.

پور زاهدان با اشاره به نزدیکی به انتخابات مجلس، گفت: بهترین راه این است که دانشگاه از مسائل سیاسی دور بماند.

وی با تشکر از دکتر میرزاده برای پیگیری کار بیمارستان واحد اردبیل و انعقاد تفاهم نامه خواستار بکارگیری دانشجویان این دانشگاه در این بیمارستان شد.

پورزاهدان خاطر نشان کرد: یکی از مطالبات دانشجویان فعال در تشکل ها در نظر گرفتن تسهیلات به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.اهدا لوح تقدیر به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از طرف فعالین تشکل های دانشجویی استان اردبیل

در پایان لوح تقدیری که از سوی فعالین تشکل های دانشجویی استان اردبیل از جمله مجمع اسلامی دانشجویان پیرو امام و رهبری واحد اردبیل، انجمن اسلامی و دانشجویی واحد اردبیل، خادم شهدا و جامعه اسلامی واحد اردبیل آماده شده بود به دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اهدا شد.

در متن این لوح آمده است:

"اینجا سرزمین مردمی است که از دیرباز با تلاش و کوشش اندیشه، شکوه بزرگ خویش را در ذهن تاریخ و فرهنگ جهان ثبت نموده و تمدن بشری بسیار وامدار این مردم است.

امروز فرزندان این سرزمین با خودباوری و تلاش و تحمل رنج ها و ناراستی های فراوان توانسته راه پر فراز و نشیب اندیشه و علم را همچون گذشته ادامه دهند و بار دیگر جهانیان را در برابر عظمت جمهوری اسلامی ایران به اعتراف وا دارد.

جناب آقای دکتر میرزاده

رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی

ما تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل به عنوان فرزندان برومند ایران سر افراز، تلاش و کوشش مجاهدانه دوساله شما را در دانشگاه آزاد اسلامی ارج می نهیم.بدون شک با علم و آگاهی شما بر این مهم که دانشجویان بسیاری، چشم به کوشش قلم و گفتارتان دارند، مسئولیت درخشان و مملو از نکات مثبت و ارهبردیتان آینده ای سرشار از امید برای جوانان و دانشجویان این نهاد مقدس رقم زده است.

باشد که همگان رویه اعتدال گونه و راد مردانه شما بزرگان را الگوی خویش قرار داده و بذر امید در دل دانشجویان بکارند."

در ادامه نماینده روسای واحدهای استان دکتر سرافراز رئیس واحد پیله سوار پس از خوشامدگویی به رئیس دانشگاه و هیات همرا


نظر شما :