برگزاری جلسه رئیس واحد دکتر خواجوی با ۴۲ انجمن علمی، ادبی و هنری واحد تهران جنوب

۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۲ کد : ۱۶۱۵۱ رویدادهای واحد اسلاید اصلی اسلاید روابط عمومی
تعداد بازدید:۴۰۸

فراخوان ارائه راه­کارهای مؤثر فعالیت ­های انجمن ­ها در فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی، جلسه اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد با حضور دکتر خواجوی رئیس واحد تهران جنوب، مدیر کل حوزه رئیس دکتر مفتاحی و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان خانم خدابخش با معاونین، مدیران و کارشناسان پژوهشی مجتمع­ ها و دانشکده­ های واحد تهران جنوب و دبیران و اعضای انجمن­ های علمی، ادبی و هنری  واحد به صورت مجازی، به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل، مشکلات و برنامه ­های راهبردی انجمن­ های دانشگاه برگزار شد.

پس از بیان درخواست ­ها و مطرح نمودن مسائل مربوط به انجمن ­ها توسط، دبیران انجمن­ ها و معاونین و مدیران پژوهشی، خانم خدابخش رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با اشاره به جلسه مورخ 1399/08/19 که پیرامون مسائل و مشکلات انجمن ­ها با حضور مدیرکل پژوهش و فناوری دکتر امینی،  معاونین و مدیران پژوهشی و دبیران انجمن­ های مجتمع­ ها و دانشکده ­ها برگزار گردیده بود؛ بیان نمود که تعامل بین اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و انجمن­ ها یک امر مهم و ضروری می ­باشد، همچنین شناسایی استعدادهای درخشان در بین اعضای انجمن ­ها و عضوگیری اعضاء از دانشجویان ورودی جدید از وظایف مهم و ضروری انجمن ­ها می­باشد.

پس از سخنان رئیس باشگاه پژوهشگران؛  دکتر خواجوی عنوان نمود که با توجه به شرایط بیماری کرونا فعالیت­ های آموزشی نسبت به قبل تفاوت کرده و در حال حاضر امکان فعالیت حضوری وجود ندارد پس قبل از هرچیزی باید فعالیت انجمن ­ها در فضای مجازی فعال شود، رئیس واحد عنوان نمود که انتظار از انجمن­ ها این است که عضوگیری انجام داده و در جهت ارتقای جایگاه انجمن­ ها مثل گذشته در زمان این بیماری تلاش بیشتری داشته باشند.

وی مطرح نمود که باید جلساتی به صورت منظم با حضور دبیران انجمن­ ها و مسئولین مستقیم مرتبط با انجمن­ها در مجتمع ­ها و دانشکده­ ها و ستاد، بین جلسات واحد به صورت منظم برگزار گردد و ضمن بیان مسائل و موارد پیش آمده راهکار ارائه گردد.

همچنین ضروری و لازم است که گزارش تمام جلسات برگزار شده مرتبط با انجمن­ ها در سایت مربوطه اطلاع رسانی گردد و انجمن ­ها باید اخبار مرتبط با خود را بروزرسانی کرده و به­­ عنوان یک تشکل دانشجویی، دانشجویان را درجریان فعالیت ­های انجمن قرار داده و بستر لازم جهت ارتقای جایگاه انجمن ­ها را در سطح واحدهای کشور فراهم کنند. انجمن ­ها موظف هستند اهداف و محورهای فعالیت­های خود را به طور دقیق مشخص کنند.

همچنین وی متذکر شدند که بحث اطلاع رسانی و ارتباط با دانشجویان توسط انجمن­ ها همواره یک موضوع ضروری بوده که در این زمینه انجمن ­ها فعالیت زیادی نداشته اند همچنین به ضرورت وجود سایت توسط انجمن­ها و عضویت اعضای انجمن ­ها در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران جنوب اشاره نمود.

در پایان جلسه دکتر خواجوی با آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان و انجمن­ های علمی و دانشجویی  عنوان نمود که کلیه اعضای انجمن و مسئولین طی مدت یک هفته مهلت دارند نظرات و راه­کارهای خود، جهت فعالیت موثر انجمن ­ها در فضای مجازی را به­صورت مکتوب ارسال کنند از پیشنهاد و راه­کار برگزیده تقدیر و تشکر بعمل خواهد آمد.


نظر شما :