معارفه سرپرست دفتر جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار شد

۲۱ آبان ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۸ کد : ۱۶۰۲۸ رویدادهای واحد اسلاید اصلی اسلاید روابط عمومی
تعداد بازدید:۴۷۷

به گزارش روابط عمومی، با حضور دکتر خواجوی رئیس واحد، دکتر حسینی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، دکتر کهندل معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر عابدی معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران ستادی و روسای مجتمع ها و دانشکده ها، معارفه دکتر محمد ملکی نیا سرپرست دفتر جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

برپایه این گزارش، دکتر خواجوی، در آغاز این مراسم گفت: جذب دانشجوی بین المللی یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است که  واحد تهران جنوب با انعقاد چند قرارداد با دانشگاه های «نوردهاوزن»، «ارفورد» و «المناو» آلمان کار خود را درجهت همکاری با دانشگاه های بین المللی آغاز نمود. 
با توجه به کیفیت بالای آموزش و پژوهش در واحد تهران جنوب این واحد موفق شد برای نخستین بار مجوز برگزاری دوره مشترک با سه دانشگاه صنعتی المنا، ارفورت و نوردهاوزن کشور آلمان در رشته های مهندسی برق – کنترل، مهندسی معماری، مهندسی عمران – راه و ترابری، مهندسی کامپیوتر – نرم افزار، مهندسی مکانیک – انرژی در مقطع کارشناسی ارشد در میان دانشگاه های آزاد اسلامی را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  اخذ نماید.  
وی افزود: در سال گذشته با انعقاد دو تفاهم نامه همکاری با واحد های دانشگاهی ارومیه و ایلام کار خود را ادامه دادیم که ماحصل آن جذب 2 هزار دانشجو غیر ایرانی در نیم سال تحصیلی 1400-1399 شد که این موفقیت حاصل نگاه بلند ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص بین‌المللی شدن دانشگاه و ارتباط و تعامل با دانشگاه‌های معتبر جهان و نیز همکاری سایر دانشگاه ها است.
در ادامه این مراسم، دکتر محمد ملکی نیا سرپرست دفتر جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی واحد تهران جنوب با اشاره به سوابق اجرایی خود در امور بین الملل، ابراز امید واری کرد در مسیر تحقق اهداف دانشگاه در این حوزه موثر باشد.


( ۴ )

نظر شما :