الکترونیکی و برخط شدن فرآیند فارغ التحصیلی و صدور دانشنامه در واحد جنوب

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۵ کد : ۱۵۱۸۱ رویدادهای واحد اسلاید اصلی اسلاید روابط عمومی
تعداد بازدید:۸۲۴
الکترونیکی و برخط شدن فرآیند فارغ التحصیلی و صدور دانشنامه در واحد جنوب

بر اساس بخشنامه ریاست  دانشگاه آزاد اسلامی کلیه مراحل  فارغ التحصیلی و صدور دانشنامه در واحد تهران جنوب بصورت الکترونیکی و برخط انجام می پذیرد. 
با توجه به تاکید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و دستور دکتر خواجوی رییس واحد تهران جنوب و با همت دفتر فن آوری اطلاعات و معاونت دانشجویی و تلاش بی وقفه آقای مهندس گودرزی مدیرکل مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطاتاستان تهران سامانه تسویه حساب فارغ التحصیلی  اعم از صدور مدرک و اخذ اسناد مورد نیاز و پرداخت های مالی مربوطه به صورت الکترونیکی انجام می پذیرد.
در شرایط خاص جامعه ناشی از بیماری کرونا و تاکید ماندن در منازل، یکی از دغدغه های مهم دانشجویانی که دوره آموزشی خود را به پایان رسانده اند و در مراحل تسویه حساب هستند مراجعه حضوری به دانشگاه است. 
در واحد تهران جنوب از سال ۱۳۹۴ تا کنون تمامی مراحل تسویه حساب دانشجویان بصورت مکانیزه و بدون حضور فیزیکی دانشجو انجام می گردد. 
در این نرم افزار دانشجو از طریق سایت دانشگاه درخواست و نوع تسویه حساب(فارغ التحصیل، انصراف، اخراج، انتقال، تغییر رشته) را ارسال می نماید. 
در ادامه فرآیند، درخواست دانشجو به کارتابل کارشناسان بطور مرحله به مرحله ارسال می گردد و در آخرین مرحله برگه تسویه حساب چاپ و در پرونده دانشجو درج می شود. 

اگر در هر کدام از مراحل مشکلی وجود داشت کارشناس در کارتابل دانشجو پیامی قرار می دهد و این پیام و شخصی که باید به ایشان مراجعه نماید یا مدارکی که لازم هست را می بیند.(این تعداد بسیار محدود هستند).
در ادامه کار باز هم بدون حضور دانشجو چک لیست توسط گروه تهیه و امضا می گردد و پرونده به حوزه فارغ التحصیلان ارجاع می گردد. 

باز هم بدون حضور دانشجو پیش نویس مدرک آماده شده و گواهی موقت صادر می شود و از طرف دانشگاه هزینه تمبر برای دانشجو پرداخت شده و در بدهی دانشجو درج می گردد و تا مادامیکه این مبلغ اینترنتی واریز نشود مدرک به دانشجو تحویل نمی شود. 
صدور دانشنامه هم به همین صورت در ادامه آن انجام می گردد.

از نکات حائز اهمیت سیستم نرم افزاری جامع تهران جنوب بایگانی دیجیتال به روز تمامی مدارک صادر شده فارغ التحصیلی دانشجو می باشد که در زمان مراجعه و درخواست کپی مدرک دیگر نیاز به درخواست مدرک فیزیکی نیست.

در ادامه فرآیند این امکان نیز در سامانه فراهم است که با اتصال به سیستم اداره پست و دریافت کد پستی، برای مدرک کد مرسوله ساخته شود و اگر دانشجو منع تحویل مدرک نداشته باشد برای ایشان پست گردد.


( ۸ )

نظر شما :