پیام تبریک دکتر خواجوی ریاست واحد

۰۲ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۳:۴۵ کد : ۱۵۰۱۰ اسلاید اصلی اسلاید روابط عمومی
تعداد بازدید:۱۲۴

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم


یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال. اللّهُمَّ اهدنا هُدَی المُهتَدین وَارزُقنَا اجتِهادَ المُجتَهِدین

 

با درود و سلام به ارواح مطهر شهدای گرانقدر اسلام، جنگ تحمیلی ومدافعان حرم و به روح بلند شهید سراسر افتخار مقاومت، سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهدای مدافع سلامت، حلول سال جدید را به پیشگاه ملت عزیز ایران و به محضر خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، بویژه همکاران عزیز، ساعی وتلاشگرم در واحد تهران جنوب تبریک و شادباش گفته، در آستانه بهار طبعیت و رویش دوباره خلقت، از درگاه خداوند منان برای همه برادران وخواهران عزیزم، سلامتی، پیروزی و شادکامی را مسالت می نمایم و پیشاپیش بابت تصدیع اوقات شما بزرگوران پوزش می طلبم.

سال ۱۳۹۸آمیخته ای از حوادث شیرین وحماسه آفرین و در عین حال رخداهایی بسیار تلخ و جانگذار بود. ملت بزرگ ما در همه سالهای گذشته در هر دو عرصه ،تجربه های بسیاری دارد. خاطرات دوران جنگ تحمیلی و تلخی ها و شیرینی های آن روزهای به یاد ماندنی هرگز از یادها نخواهد رفت. مهم این است که به وعده الهی "ان مع العسر یسرا"  ایمان داشته باشیم و بدانیم که پس از هرسختی، آسانی است و این اصلی لایتغیر در صحنه زندگی است. امروز هم که شیوع ویروس کرونا  Covid19  مشکلات وسختی های فراوانی را برای بسیاری از کشورهای دنیا و ازجمله کشور ما بوجود آورده باید همه عزم و همت خود را در طبق اخلاص گذاشته و همچون خیل عظیم مدافعان سلامت کشور وشهدای عزیزی که دراین راه جان خود را نثار کردند، در مسیر شکست ویروس ناخوانده کرونا قدم برداریم؛ وظیفه اصلی ما در این راه توجه جدی به توصیه های بهداشتی و گوش جان سپردن به راهکارهای تبین شده از سوی متخصصان و مسوولان سلامت کشور است. امروز حرف اول و آخر همه دلسوزان سلامت کشور این است که از سفرهای برون شهری و درون شهری غیر ضرور بپرهیزیم و با ایجاد قرنطینه کامل خانگی، از شبکه سازی ویروس کرونا جلوگیری کنیم و با این اقدام بنیادین زمینه نابودی این بیماری مهلک را فراهم آوریم.

در شرایط کنونی دانشگاهیان نیز همگام با دیگر هموطنان در این عزم ملی مشارکتی فعال دارند که سهم قابل ملاحظه ای از آن  به دانشگاهیان دانشگاه آزاد اختصاص یافته است. در همین راستا برخی از امکانات سخت و نرم افزاری دانشگاه آزاد اسلامی نظیر امکانات موجود در واحدهای پزشکی، بیمارستانها،  مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی بصورت مستقیم وارد یا در مرحله ورود به این مشارکت ملی هستند. اما با توجه به آنکه سهم عظیمی از توان دانشگاهی در زمینه آموزش، پژوهش، فرهنگ سازی و تعلیم و تربیت و مدیریت و برنامه ریزی است، به نظر میرسد که این ظرفیت باید به فعالیتهای دانشگاهی که در حال حاضر متوقف شده اند،  اختصاص یابد تا از میزان خسارت مستقیم و غیر مستقیم ناشی از این بیماری کاسته شود. 

از مهمترین فعالیتهای دانشگاهی آموزش است که توقف آن میتواند تبعات بسیار نامطلوب فراوانی برای قشر دانشگاهی و جامعه همراه داشته باشد که دلایل آن بسیار و برای تمامی شما بزرگواران بعنوان قشر فرهیخته جامعه ملموس است. پس "آموزش نباید تعطیل شود" سرلوحه اهداف دانشگاهیان قرار گرفته است.  در همین راستا ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی  جناب آقای دکتر طهرانچی راهکار آموزش مجازی را مدبرانه ارایه و مورد حمایت قرار داده‌اند. آموزش مجازی مورد استقبال و حمایت معاونین محترم دانشگاه و ریاست فرهیخته استان تهران و دیگر روسای محترم استانها و واحدهای دانشگاهی قرار گرفته است و در این رابطه بخشنامه و شیوه نامه‌های مربوطه ابلاغ گردیده است؛ اما تحقق آموزش مجازی مستلزم انجام کاری گروهی و هماهنگی است که در این مهم ارتباط و مشارکت استاد محترم و دانشجوی گرامی بسیار حایز اهمیت و نقشی اساسی دارد و باید راه‌کارهایی ارایه شوند و یا اقداماتی بعمل آیند تا مشارکت حداکثری اساتید و دانشجویان را بهمراه داشته باشد.

برگزاری منظم و مشارکت حداکثری کلاسهای مجازی در شرایط کنونی بسیار مورد تاکید و توصیه ریاست محترم دانشگاه و ریاست محترم استان و کلیه معاونین محترم دانشگاه است و از شاخصهای ارزیابی واحد محسوب می‌گردد. نظیر کلاسهای فیزیکی، برگزاری و عدم برگزاری و حتی دقیقتر از آن زمان ارایه درس در هر جلسه و مجموع  ساعات برگزار شده و تعداد دانشجوی حاضر در هر کلاس توسط پنل مدیریتی واحد الکترونیک دانشگاه آزاد و واحد نظارت میگردد و به آموزش واحد اعلام میگردد. خواهشمند است کلیه بزرگواران اعم از اساتید، همکاران و دانشجویان در انجام این مهم اهتمام ورزند تا کما فی السابق واحد جنوب در این عرصه نیز بتواند در زمره واحدهای پیشرو قرار گیرد. کلیه امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نیز در این راستا در کنار شما قرار دارد و  اساتیدی که به هر دلیل امکانات سخت افزاری کلاسهای غیر حضوری را ندارند میتوانند از مکانهای خاصی که در دانشکده ها/مجتمع ها در نظر گر فته شده است استفاده نمایند. ضمن آنکه در این مکانها سعی شده است کلیه موارد بهداشتی رعایت گردد و افرادی نیز بعنوان پشتیبان حضور داشته باشند.

ضمن خسته نباشید و خدا قوت به تمامی معاونین، مدیران ، روسای محترم دانشکده ها و مجتمع ها و کلیه مسئولان واحد جنوب درخواست دارم که در سال 99 بر روی برنامه های تحولی، رفاهی اساتید، کارکنان و دانشجویان تمرکز بیشتری داشته باشند. در این خصوص نقش معاونتهای توسعه مدیریت و منابع انسانی و دانشجویی میتواند بسیار پر رنگ باشد. موضوع رفع مراجعات حضوری دانشجویان و تسهیل و تسریع امور درخواستی اساتید،کارکنان و دانشجویان در این زمره قرار میگیرد که در آن مشارکت فعال حوزه "فاوا " را میطلبد.  یکی از این برنامه‌های تحولی همین آموزش مجازی است که منبعد باید در واحد جنوب نهادینه شود. از معاون و متولیان فرهنگی واحد درخواست دارم در جهت اجرای سند اسلامی شدن واحد گامهای محکمی بردارند و در این مسیر جذب مشارکت حداکثری داشته باشند. دانشجویان گرامی و محترم که تمامی این سازمان برای آنها شکل گرفته،  بهمراه اساتید بزرگوارشان  در مسیر تحول و خدمت به جامعه و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب در جهت تحقق "جهش تولید ملی"  حرکت نمایند. در این راستا باید بر روی تشکیل هسته های فناوری و شرکتهای دانش بنیان و در کل در جهت بنای تک‌تک اجزای اکو سیستم فناوری در واحد جنوب برنامه ریزی و گام برداشته شود. موضوع تجمیع واحد جنوب در اراضی سلیمانیه (مجتمع فنی و مهندسی) نیز از مواردی بسیار ضروری است که در اولویت قرار گرفته است.

اینجانب به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب که نزدیک بیست سال است شاهد تلاشها و همت والای شما بزرگوران اعم از اعضای هیات علمی و کارکنان خدوم و زحمتکش در صحنه‌های گوناگون بوده ام، برخود می بالم که در این برهه، خدمتگزار شما عزیزان در واحد تهران جنوب هستم و اطمینان دارم که همچون گذشته با تدبیر و همکاری شما فرهیختگان میتوانیم در مسیر پیشرفت وتعالی این مجموعه بزرگ دانشگاهی قدمهای سازنده ای را برداریم و نام پر آوازه‌ی واحد جنوب را بیش از پیش بر قله افتخارات علمی ودانشگاهی مشاهده نماییم.

با آرزوی توفیق الهی

خواجوی

مورخ 99/1/2

 

 


نظر شما :