نشست صمیمی رئیس واحد تهران جنوب با دانشجویان اعزامی به آلمان

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۵ کد : ۱۴۲۷۶ رویدادهای واحد اسلاید اصلی اسلاید روابط عمومی
تعداد بازدید:۹۲۸

به گزارش روابط عمومی واحد تهران جنوب، نشست صمیمی رئیس واحد تهران جنوب با دانشجویان اعزامی به آلمان برگزار شد.

در این جلسه دکتر خواجوی رئیس واحد ضمن خوشامدگویی و معرفی دانشگاه به دانشجویان در خصوص فرصت پیش آمده و نقاط قوت و ضعف و تهدیدات و فرصت های پیش روی آنان را برشمردند.

دکتر خواجوی از دانشجویان در خواست نمود که در تمامی مراحل در طول این دوره بر حفظ هویت فرهنگی و اسلامی بعنوان سفیری لایق از انقلاب اسلامی بدرخشند.

دکتر خواجوی با تاکید بر دیدگاه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی دکتر طهرانچی اظهار داشت: قرار شده است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب بعنوان مرکز تربیت مهندسان مهارتی فعالیت و تمرکز داشته باشد. این تصمیم با توجه به سابقه و توان نرم افزاری و سخت افزاری این واحد اتخاذ شده است.

دکتر خواجوی با تاکید بر اجتناب و پرهیز از ایفای نقش بعنوان واسطه جهت اعزام دانشجو به خارج از کشور، اعلام نمود که دانشجویان اعزامی پس از مشخص نمودن حامی صنعتی داخلی و دوره کارورزی بمدت محدود 2 ترم در آلمان خواهند بود و پس از آن در ایران پایان نامه و دفاع انجام خواهد پذیرفت و پس از فارغ التحصیلی عامل صنعت آنان را استخدام و یا در اولویت استخدام قرار می دهند.

بدین صورت علاوه بر افزایش انگیزه دانشجویان یکی از اهداف اصلی دانشگاه که رفع مشکل صنعت و جامعه است تامین خواهد شد.

در این جلسه دکتر خواجوی اذعان داشتند که دید کلی بدین صورت است که پس از گذران دوره زبان آلمان و جایابی بر صنعتی برای دانشجویان توسط طرح «پویش» دانشجویان دوره کارورزی را در ایران می گذرانند و سپس به آلمان اعزام می گردند.

دکتر فاضل پور مدیر روابط بین الملل نیز از نحوه و مراحل تحصیل در سه دانشگاه نوردهاوزن، ارفورد و المناو که طرف قرارداد واحد تهران جنوب می باشند گزارش مبسوطی ارائه نمودند.

لازم بذکر است دانشجویان اعزامی به آلمان در 5 رشته معماری، عمران، برق، انرژی و کامپیوتر(نرم افزار) مشغول به تحصیل خواهند شد.

با توجه به قرارداد واحد با موسسه انستیتوگوته مقرر شد دانشجویان به مدت 8 ماه به صورت فشرده نسبت به فراگیری زبان آلمانی اقدام نمایند. اعزام دانشجویان از مرداد ماه سال 1399 انجام خواهد پذیرفت.


( ۲ )

نظر شما :