با همیاری معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران جنوب برگزار شد: پنجمین دوره آموزش خادمیاران آستان قدس رضوی

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۲ کد : ۱۳۱۸۶ دانشکده ها دانشجویی فرهنگی رویدادهای واحد
تعداد بازدید:۴۶۳۳

 

به گزارش خبرنگار آنا، پنجمین دوره آموزش خادمیاران آستان قدس رضوی همراه با دو برنامه آموزشی و توجیهی و با حضور حجت السلام عدیده و دکتر عباس مولوی مسئول دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۵ تهران و جمع کثیری از خادمین در سالن همایش های مجتمع ولیعصر (عج) تهران جنوب برگزار شد.

 

برپایه این گزارش، در این همایش که به منظور توجیه و ثبت نام علاقمندان به این طرح در سالن همایش های واحد تهران جنوب برگزار شد، حجت السلام عدیده مدرس حوزه علمیه قم، به آشنایی با سیره و سنت امام رضا علیه السلام و ویژگی های اخلاقی خادمین پرداخت و بیان داشت: باید در نظر داشت خادم امام رضا (ع) بودن علاوه بر یک بعد مادی که بر اساس آن به اموری همچون فراشی، دربانی، کفاشی، حافظین و قاریان قرآن یا نظیر آن می پردازد، نماینده تفکر آن امام بزرگوار نیز هستند، به این معنا که این افراد با پیروی از مکتب امام رضا (ع) تلاش می‌کنند در اخلاق و رفتار و گفتار به گونه‌ای باشند که بتوانند نماینده مناسبی برای ایشان در جامعه بزرگ ایران اسلامی باشند.

 

در ادامه این مراسم دکتر عباس مولوی مسئول دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۱۵ تهران طی سخنانی با بیان این نکته محوریت طرح خادم یاران رضوی بر مبنای خدمت در محل زندگی یا مناطق محروم پایه گذاری شده است، گفت: خدمت به امامان معصوم (ع) فاصله مکانی و زمانی ندارد و در هر جا هر خدمتی را می توانیم انجام دهیم و خود را در حریم رضوی بدانیم و با نیت خدمت به حضرتش فعالیت کنیم.

 

شایان ذکراست د‌ر این همایش ۴۶۸ نفر از خادم یاران حضرت امام رضا (ع) حضور د‌اشتند‌. این نشست مقدمه ای برای آشنایی ورود جامعه دانشگاهی به خادمیاران رضوی در دانشگاه آزاد اسلامی بود که بزودی همین مراسم برای استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه، ثبت نام و انجام مراحل خادمیاری امام همام ثامن الحجج علیه السلام برگزار خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :