در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسید

برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی دانشگاه در هفته اول مهرماه/ سرنوشت سیاسی و تاریخی ایران و انقلاب اسلامی از عاشورای 1342 و توسط امام خمینی (ره) رقم خورد

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۰۵۱۷ اخبار سایر واحد ها
تعداد بازدید:۸۰۹
در جلسه روز گذشته هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، مقرر شد نمایشگاهی از دستاوردهای فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه برای هفته اول مهرماه به مناسبت هفته آفتاب برگزار شود.
 


در جلسه روز گذشته هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، مقرر شد نمایشگاهی از دستاوردهای فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه برای هفته اول مهرماه به مناسبت هفته آفتاب برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ابتدای جلسه هیات رییسه که با حضور رییس دانشگاه و اعضا برگزار شد دکتر میرزاده ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت: خرداد را باید به نام امام خمینی(ره) نامگذاری کرد چرا که سرنوشت سیاسی و تاریخی ایران و انقلاب اسلامی از عاشورای خرداد 1342 رقم خورد.

وی افزود: این اتفاق مهم باعث بوجود آمدن روشنگری در آحاد جامعه و حوادث مهمی در سایر شهرهای ایران شد و در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجامید.

دکتر میرزاده با اشاره به اندیشه نوین سیاسی حضرت امام(ره) در اداره کشور افزود: ایشان توانستند الگوی موفقی از نظام سیاسی اسلامی به دنیا عرضه کنند و شکل گیری حکومت مردم سالاری دینی مبتنی بر نظریه ولایت فقیه که از سوی ایشان ارائه شد را می توان الگوی موفقی در اداره جوامع دانست.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم مجریان نظام بتوانند آنچه در افکار بلند امام(ره) وجود داشته را در عمل پیاده کرده تا نارسایی ها و کاستی های موجود در زمینه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... به حداقل برسد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه شورای انقلاب فرهنگی گفت: همان گونه که امام خمینی(ره) نیز فرمودند این شورا، اتاق فکر فرهنگی و اجتماعی نظام و مرکز مهندسی فرهنگی کشور است که باید بیشترین بهره از برگزاری این جلسات برده شود.

دکتر میرزاده با اشاره به برخی اخبار نادرست و مغرضانه علیه دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت:در این جلسه، موضوع بداخلاقی ها و دروغ پراکنی هابرخی رسانه ها علیه دانشگاه آزاد اسلامی در حضور رییس جمهور مطرح و از ایشان خواستیم تا در این باره چاره اندیشی شود.

وی درباره موضوع دیگری که در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد، گفت: موضوع بعدی درباره ورزش بود، در این جلسه ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از ارکان ورزش کشور به رسمیت شناخته و به عضویت شورای سیاستگذاری ورزش درآمد.

مصوبات جلسه

در ادامه این جلسه، پس از ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر واشقانی معاون پژوهشی دانشگاه، مقرر شد این معاونت ضمن تهیه گزارش جامعی از تولید دانشگاه به تفکیک استان ها و واحدهای دانشگاهی فعالی وضعیت مقالات بین المللی معتبر اعم از ISI، Scoupus و ... که پیشرفت قابل ملاحظه ای در طول سه سال گذشته داشتند اطلاع رسانی جامع صورت گیرد.

همچنین در جلسه هیات رییسه، گزارشی از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ارایه شد که بر اساس آن در مجموع 12 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند و پس از ارزیابی از غرفه ها، غرفه های واحدهای استان قزوین، تهران و آذربایجان شرقی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

 

دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی نیز به ارائه گزارش کمیسیون شماره یک هیات رییسه پرداخت و در این باره مقرر شد در رشته های کارشناسی ارشد حسابداری، مالی، مدیریت، معماری و حقوق با تشخیص معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه نسبت به تامین استاد راهنما در چارحوب بخشنامه ای که ابلاغ خواهد شد اقدام کنند.

همچنین مقرر شد معاون علوم پزشکی پیشنهاد خود را برای ایجاد دوره های مجازی آموزش پزشکی به معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان جهت تخصیص کد برای دوره های دانش افزایی ارائه کند.

در این جلسه پس از موافقت اعضا مقرر شد برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ورودی مهر 94 به بعد مطابق آیین نامه ابلاغی وزارت تحقیقات و فناوری نمرات مردودی تمام دروس بلااثر محاسبه شود و برای تمام دانشجویان کارشناسی ارشد فعلی ورودی قبل از مهرماه 94 ، چنانچه در یک درس چند بار مردور شود فقط یک نمره مردودی با تاثیر در معدل ثبت شود(بالاترین نمره مردودی) و سایر نمرات مردودی در یک درس بلااثر شود.

همچنین قرار شد مطابق مصوبه های قبل هیات رییسه ادامه تحصیل کارکنان(کارمندان و هیات علمی تمام وقت) در واحد خودشان ممنوع بوده و لازم است در صورت تخلف با معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی برخورد قانونی صورت پذیرد.

گزارشی از پروژه ساخت مجمتع رفاهی توسط معاون عمرانی ارائه و مقرر شد پروژه بصورت مهمانسرا اجرایی شود. همچنین مقرر شد نمایشگاهی از دستاوردهای فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه برای هفته اول مهرماه به مناسبت هفته آفتاب برگزار شود.


نظر شما :